Groen aan zet: Mei in de Raad in Waregem
27 Mei 2025

Langetermijnvisie - Ondernemerschap - Burgerparticipatie
Benieuwd hoe het afloopt of afliep? Bekijk dan de livestream
Gevraagd: een burgerkwartiertje op de Waregemse Gemeenteraad
Raadslid Simon Wemel legt een extra agendapunt ter stemming voor: hij vraagt om het principe van het burgerkwartiertje goed te keuren, en het concept verder uit te werken en te bespreken op de gemeenteraad van juni 2025.
Het idee is dat Waregemse burgers, als spreekbuis voor hun buurt, een vereniging, ... wensen of bekommernissen kunnen delen op de gemeenteraad. Groen Waregem gelooft dat dit de betrokkenheid van de burgers zal verhogen, en de politiek dichter bij de burger zal brengen.
Gezocht: ruimtelijk-economische studie voor Waregem
Met Groen Waregem willen we volop het sterke ondernemerschap en de creativiteit in onze regio steunen en kansen geven, en ja, uiteraard willen we dat zo duurzaam mogelijk doen. Groen Waregem mist een concrete visie van het Waregemse stadsbestuur rond ondernemen in onze stad.
Vandaar de vraag van raadslid Jan Cappelle in de Raad van Mei:
- Zijn er ruimtelijk-economische studie(s) die de stad inspireren en informeren, en zo optimaal kan inspelen op de noden van de Waregemse bedrijfswereld? En welke zijn die studies?
- Zoniet, is er ambitie om zo'n studie uit te werken? Want VLAIO heeft daar een heel goede leidraad voor.
Bekijk je graag de volledige tekst?